KONST / Litografier / Färglitografi 14886209
*
nr 1488 6209
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
"Sagorna". Signerad, numrerad 234/450, oramat löst blad. Färglitografi. Bladets mått: 53x65,5
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 september 2022
kl 18:07:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/9 11:15:23
1
1.000 kr
5/9 17:55:35
2
1.500 kr
5/9 17:58:55
1
1.400 kr
5/9 17:58:55
2
1.500 kr (Budbetjänt)
5/9 17:59:17
1
1.600 kr
5/9 17:59:46
1
Vinnande bud
5/9 18:02:34
2
1.700 kr
5/9 18:02:34
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik ilon wikland litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Ilon Wikland
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Läs om budbetjänten
nr 1488 6209
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
"Sagorna". Signerad, numrerad 234/450, oramat löst blad. Färglitografi. Bladets mått: 53x65,5
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 september 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/9 11:15:23 | 1 | 1.000 kr |
| 5/9 17:55:35 | 2 | 1.500 kr |
| 5/9 17:58:55 | 1 | 1.400 kr |
| 5/9 17:58:55 | 2 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
| 5/9 17:59:17 | 1 | 1.600 kr |
| 5/9 17:59:46 | 1 | Vinnande bud |
| 5/9 18:02:34 | 2 | 1.700 kr |
| 5/9 18:02:34 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik ilon wikland litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43 -
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



